E bujshme/ Ofertë zyrtare për rusët, Mirlind Daku përfundon në Serie A

E bujshme/ Ofertë zyrtare për rusët, Mirlind Daku përfundon në Serie A

Mirlind Daku

Sulmuesi i Kombëtares, Mirlind Daku mund të largohet nga kampionati rus dhe saktësisht nga Rubin Kazani për të vazhduar karrierën në Serie A. Mediat ruse raportojnë se Rubin Kazani ka marrë tashmë një ofertë nga Cagliari për Dakun.

Sipas ‘Match TV’, Rubin Kazani ende nuk është përgjigjur për ofertën e klubit italian. Daku në sezonin e fundit ka shënuar 10 gola dhe ka shtuar katër asistime në 33 paraqitje në kampionatin rus.

Sulmuesi gjilanas ka kontratë të vlefshme me Rubin Kazanin deri në verën e vitit 2026. Ai ishte pjesë e Shqipërisë në Euro 2024 ku u aktivizua nga Sylvinho, teksa bëri bujë për pezullimin me dy ndeshje nga UEFA për shkak se në fund të barazimit me Kroacinë (2-2) në Hamburg, shau serbët dhe maqedonët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Tifozët gjermanë të ndarë para finales, flasin për Shqiptarja.com! Anglezët nisin festën me birra

Euro 2024/ Tifozët gjermanë të ndarë para finales, flasin për Shqiptarja.com! Anglezët nisin festën me birra