E quajti mollë të kalbur/ Murrizi i kthehet ashpër Bashës: Nuk e ke problem të lëpish çfarë ke pështyrë

Lulzim Basha dhe Myslim Murrizi

TIRANË- Deputeti i opozitës së re, Mylsim Murrizi i është përgjigjur përmes një statusi deklaratave që lideri demokrat Lulzim Basha bëri dy ditë më parë në një studion telelevizive duke i quajtur deputetët e opozitës së re 'mollë të kalbura'. Murrizi thotë se për të Basha është një kumbull e kalbur e rënë përtokë. Ai shprehet se Basha nuk e ka problem të lëpijë aty ku ka pështyrë më herët duke vënë në dukje konfliktet që kryedemokrati ka pasur më herët me partitë aleate të së djathtës.

Deklarata e plotë e Murrizit

Ehh mor Lul, kokrra e mollës

Nese une per ty, jam molle e kalbur, ti per mua je KOKRRA E KU....MBULLES e rene per toke

Po pse do na hante ne te “ “kalburat” KORBI, kur te kishte Ty si “ molle” starkinge dhe plot me leng si “ pjeshke” Larise???

A nuk te ka “henger “4 here rresht, prej korrikut 2013 kur ti u zgjidhe ne krye te PD-s???

A nuk te “ hengri” dhe te kafshoi, jo korbi por 
“PALLOI “ me date 17 maj 2017 ty o Lul si kokrra e mollës.

Dhe prap “shportes” tende jo vetem qe nuk ju ngrit kurre, por ju ul aq shume “ vlera” sa “ trondite bursen” keto 6 muaj.

Leri denglat dhe deklaratat si antikomunist o “ mollë” e krimbur nga brenda dhe flake e kuqe nga jashte

Nuk kane nevoje te perndjekurit politik, pasardhes te te pushkatuareve, nga rregjimi moster i diktatures dhe i idhullit shpirteror, te gati gjysmes se kryesise tende te emeruar dhe rreth 40 perqind te keshillit tend kombetare per dengla

Prej shtatorit 2017 ne grupin parlamentar u caktua Enkelejdi te pergatiste nje ligj per dekomunistizmin.

A ju thua dot shtreses ANTIKOMUNISTE se çfare bere per 18 muaj????

Ti o “ molle” me KRIMB ne shpirt e ne gen nuk ke as deshire, as vullnet e as takat te jesh pro ANTIKOMUNISTEVE, se antikomunist nuk behesh kurre sa te kesh xhan padrino SORROSIN

Bile aq shume sa te kane rrethuar gati gati ne te “ shtrydhur” bijt e komunisteve dhe ish komunistet e spiunet e sigurimit te shtetit, ty o Lul molla, je shnderruar ne nje PJESHKEZ E LENGEZUAR

Ti kurre nuk guxove te thoje nje fjale ne grup, kryesi dhe keshill kombetare qe te gjithe drejtuesit e PD te kishin detyrim qe te mernin nga autoriteti i dosjeve te sigurimit “ pastertine” e figures

Ti ka sjelle nje antare i autoritetit te dosjeve 43 formularet per te gjithe deputetet, dhe Ti o “ molle sterkinge” me krimb nga brenda e me ngjyre nga jashte, kurre nuk pate kurajon tua jepja per ti plotesuar

Ti o Lul “ molla” nuk e ke haberin se çeshte SHPORTA, se nga viti 2005-2011 ne tre ministri ku ke qene minister( transportit, i jashtem, i brendeshem) dhe 4 vjet kryetar bashkie 2011-2015, ke perdorur vetem TRASTEN dhe GARUZHDEN

Ndersa rreth vetes ke mbajtur THASE ME M.....,
jo shporta me MOLLE

Tani ke filluar te jesh pak me “estetik” dhe thaset me M... i ke grumbulluar ne nje kosh te madh M.... qe ngjan me botin e fekaleve te ish komunales , e qe jua paraqet SHQIPTAREVE si “ shpresa” dhe e “ ardhemja” e ketij vendi

Ti o Lul “ molla” i di te gjithe Shqiptaret si vetja ,qe pasi i shave me liber shpie, me figure dhe me ze LSI, PDIU,Meten,Monen,Tit Vasilin,Shpetimin dhe Mesilen, e u betove me rop shpije qe KURRE nuk do te beje koalicion me TO, sot nuk ndahesh dot KURRE nga TO

Ngaqe ti o Lul “ molla” nuk e ke problen te lepish çfar ke peshtyre, te duket sikur koshit tend te mbushur plot me M.... i rritet vlera

Po te pyes drejt perdrejte o Lul “ molla” se sa komuniste, spiune te sigurimit, dhe pinjolle te baballareve vrases ke ne koshin tend te madh te mbushur plot me M.... qe te duken si molle te pa kalbura, ne keshill kombetare kryesi dhe kryetar degesh????

Sa nga keta “ mollet” e tua kane qene hajdut administrate ne vitet 2005-2013???

Dhe e fundiit o Lul “ molla” po te ftoj publikisht ti hedhesh nje sy ketyre emrave qe kane qene drejtues te PPSH dhe organizatave te saj,nga vitet 1986-1991, se sa ke te grumbulluar ne koshin tend te mbushur plot me M.... qe tek Qim Peka e prezantove si “ shporte” se ta erresoi shikimin DOLLAPI qe “ theu” qafen para teje??

Ps: Perjashto Kaç Islamin qe eshte “ antikomunist” dhe kokrra e molles model qe te pelqejne ty o Lul EHHH MOR LUL, O “KOKKRRA E MOLLES”

Nese une per ty, jam molle e kalbur, ti per mua je KOKRRA E KU....MBULLES e rene per toke

Po pse do na hante ne te “ “kalburat” KORBI, kur te kishte Ty si “ molle” starkinge dhe plot me leng si “ pjeshke” Larise???

A nuk te ka “henger “4 here rresht, prej korrikut 2013 kur ti u zgjidhe ne krye te PD-s???

A nuk te “ hengri” dhe te kafshoi, jo korbi por 
“PALLOI “ me date 17 maj 2017 ty o Lul si KOKRRA E MOLLES???

Dhe prap “shportes” tende jo vetem qe nuk ju ngrit kurre, por ju ul aq shume “ vlera” sa “ trondite bursen” keto 6 muaj.

Leri denglat dhe deklaratat si antikomunist o “ MOLLE” e krimbur nga brenda dhe flake e kuqe nga jashte

Nuk kane nevoje te perndjekurit politik, pasardhes te te pushkatuareve, nga rregjimi moster i diktatures dhe i idhullit shpirteror, te gati gjysmes se kryesise tende te emeruar dhe rreth 40 perqind te keshillit tend kombetare per dengla

Prej shtatorit 2017 ne grupin parlamentar u caktua Enkelejdi te pergatiste nje ligj per DEKOMUNISTIZIMIN

A ju thua dot shtreses ANTIKOMUNISTE se çfare bere per 18 muaj????

Ti o “ molle” me KRIMB ne shpirt e ne gen nuk ke as deshire, as vullnet e as takat te jesh pro ANTIKOMUNISTEVE, se antikomunist nuk behesh kurre sa te kesh xhan padrino SORROSIN

Bile aq shume sa te kane rrethuar gati gati ne te “ shtrydhur” bijt e komunisteve dhe ish komunistet e spiunet e sigurimit te shtetit, ty o Lul molla, je shnderruar ne nje PJESHKEZ E LENGEZUAR

Ti kurre nuk guxove te thoje nje fjale ne grup, kryesi dhe keshill kombetare qe te gjithe drejtuesit e PD te kishin detyrim qe te mernin nga autoriteti i dosjeve te sigurimit “ pastertine” e figures

Ti ka sjelle nje antare i autoritetit te dosjeve 43 formularet per te gjithe deputetet, dhe Ti o “ molle sterkinge” me krimb nga brenda e me ngjyre nga jashte, kurre nuk pate kurajon tua jepja per ti plotesuar

Ti o Lul “ molla” nuk e ke haberin se çeshte SHPORTA, se nga viti 2005-2011 ne tre ministri ku ke qene minister( transportit, i jashtem, i brendeshem) dhe 4 vjet kryetar bashkie 2011-2015, ke perdorur vetem TRASTEN dhe GARUZHDEN

Ndersa rreth vetes ke mbajtur THASE ME M.....,
jo shporta me MOLLE

Tani ke filluar te jesh pak me “estetik” dhe thaset me M... i ke grumbulluar ne nje kosh te madh M.... qe ngjan me botin e fekaleve te ish komunales , e qe jua paraqet SHQIPTAREVE si “ shpresa” dhe e “ ardhemja” e ketij vendi

Ti o Lul “ molla” i di te gjithe Shqiptaret si vetja ,qe pasi i shave me liber shpie, me figure dhe me ze LSI, PDIU,Meten,Monen,Tit Vasilin,Shpetimin dhe Mesilen, e u betove me rop shpije qe KURRE nuk do te beje koalicion me TO, sot nuk ndahesh dot KURRE nga TO

Ngaqe ti o Lul “ molla” nuk e ke problen te lepish çfar ke peshtyre, te duket sikur koshit tend te mbushur plot me M.... i rritet vlera

Po te pyes drejt perdrejte o Lul “ molla” se sa komuniste, spiune te sigurimit, dhe pinjolle te baballareve vrases ke ne koshin tend te madh te mbushur plot me M.... qe te duken si molle te pa kalbura, ne keshill kombetare kryesi dhe kryetar degesh????

Sa nga keta “ mollet” e tua kane qene hajdut administrate ne vitet 2005-2013???

Dhe e fundiit o Lul “ molla” po te ftoj publikisht ti hedhesh nje sy ketyre emrave qe kane qene drejtues te PPSH dhe organizatave te saj,nga vitet 1986-1991, se sa ke te grumbulluar ne koshin tend te mbushur plot me M.... qe tek Qim Peka e prezantove si “ shporte” se ta erresoi shikimin DOLLAPI qe “ theu” qafen para teje??

Ps: Perjashto Kaç Islamin qe eshte “ antikomunist” dhe kokrra e molles model qe te pelqejne ty o Lul PIESHKEZA

 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • edi: 26/08/2019 00:00

  Nuk eshte e habiteshme rruga e nje mashtruesi dhe provokatori te bezdishem ,por nuk kuptoj a kane pak zgjuarsi ato qe e ndjekin ,or jane te te njejtit vorbull qe dita dites leshojne vrer se ky o ai sjane per pushtet dhe qeveri Bravo mbas ketyre thenjeve qe na jane bere si kafeja e mengjezit ,.Duhet nje Plan B qe te vendose pikat mbi I-ne Jo imagjinata per planet e ardheshme Si :kur te vije une ne pushtet ,0 ketu e 0 atje jo pagese per elektrik or uje or plehra se jam demokrat or komunist demokrat .Bej dicka qe i shkon Peri Gezofit , Jo tave me njala dhe si thone Peshku ne Det ,Tigani ne zjarr Se fundi Shteti dhe e ardhmja ligjore ka nevojat e saja per drejtesi dhe piketime te taxave serioze ,Aty ku Shteti Investon or Ship PAGUAN ,edhe Qytetaret ,do te paguajne racionin e tyre normal NUK VIHE NE QEVERI ,ME MASHTRIME DHE ENDERRA MADJE QE JANE TE VDEKURA , Mjaft me ato mashtrime dhe presupozime qe sollen demokratet e njellojte si ish Rregjimi Komunist ,Enverian :ME LUGE FLORIRI ,ne fakt skishim as luge normale por e mbanim ne xhep mbeshtjellur me pece lare e pa lare i biente ere qen i pa lare Them e shkuara 30 vjecare ka qene nje tronditje dhe ndal zhvellimit dhe ecjes Kombetare Asi Partish emerat si kemi or duhet ti degjojme ,i kane bere nje barrikade Kombit Duhet te shkundemi dhe te japim shifra e fakte bazuar ne drejtesi dhe pasterti HUMANE

  Përgjigju
 • Për anstainin: 25/08/2019 21:54

  O anstain në radh të par mësoi emrin Shkencëtarit të madh EINSTEINIT KSHU E KA EMRIN.E dyta emri njeriut shkruhet me të madhe o anstain analfabet.

  Përgjigju
 • anstaini: 25/08/2019 17:53

  Jo jo jo u komentua un kam 2 fakultete jo 2 klas shkoll o anstain.

  Përgjigju
 • Dalipi: 25/08/2019 16:23

  O MURRRRIZ DUKESH QE JE SHARS I MIRE KE NJE TE QIRASUR NGA UNE PO E SHAVE NJE HERE RAMEN AI QE TE JEP RROGEN

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 25/08/2019 15:48

  Po mire bere ky Lulka ka mbushur koshin me mu... Po hajde bere ketu Dunavec e ke mall bioll se Radaneci atje I Derdiyok te gjith m...

  Përgjigju
 • Haha: 25/08/2019 14:58

  Qim Peka... haha Basha lepires by...

  Përgjigju
 • Ta ve lala sone: 25/08/2019 09:12

  Jo jo jo jo u konfirmua o amator me 3 klas shkoll. Ske shanc ti kundra meje me dy fakultete . E ti me 3nklas shkoll. Hë pra ke kaq koh e i ke ruajtur hanxharin bllokimit. Bllokoje pra o analfabet.

  Përgjigju
  • dy fakultete?: 25/08/2019 17:14

   dy fakultete??po filloren e ke bere??hahhaah tani mesova qe une jam ainstaini

 • Magjar rexhep debil leka [ kepi ]: 25/08/2019 09:11

  Ore që Myslym Murizi ka plotësisht të drejt kjo s'do mënd. Lyli është njeriu më pler i Shqipris. Lyli s'bën për roje vreshte jo më kandidat për kryeministër. Lyli është pa shkoll e pa tru me një fjal është kot fare.

  Përgjigju
 • Eli: 25/08/2019 00:59

  A e mbani mend kete intelektualin ne perballje me nje punonjes policise rrugore....e keno videon ne youtube e gjeni kollaj. Ky monster sot eshte zv kryetar parlamentit shqiptar...e kuptoni o njerez ky eshte partner shipi amerikaneve per reformat e medha me opoziten e re. Sa turp sa diskretitim.

  Përgjigju
 • demokrat: 25/08/2019 00:53

  Ah more MURRIZ fain e ka BERISHA qe ja la partine ne dore me gare te pa drejte Lul PJESHKES

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Një ‘Pesë qershor Plus’ që përfaqëson të gjitha palët