Edhe sot shifra stratosferike/ Ditë e vështirë në Itali, 827 kanë humbur jetën dhe 28,352 raste të reja me COVID-19

foto ilustruese

ITALI- Në Itali vijojnë shifrat e larta në përballje me koronavirusin. Sipas raportit te nxjerrë nga Ministria e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 28.352  qytetarë pozitiv me virusin dhe 827 persona kanë humbur jetën.

Ditën e sotme pasi i janë nënshtruar tamponit kanë rezultuar negativ me koronavirusin 35,467 persona, një shifër e cila e tejkalon atë të infektimeve dhe është një lajm pozitiv.

Conte, kryeministri i Italisë gjatë një konference për shtyp para dy ditësh ka folur në lidhje me marrjen e masave të reja gjatë festave të fund vitit, me qëllim mbajtjen nën kontroll të pandemisë.

Megjithatë Italia qëndron “kampione” e rasteve me COVID-19 si në Evropë ashtu edhe në botë ku zë edhe vendin e tetë, për sa i përket infektimeve dhe viktimave nga virusi. 

 

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Lezhë-Shëngjin, plagosen dy persona