Egnatia mundi Partizanin me '12 futbollistë'

Egnatia mundi Partizanin me '12 futbollistë'

Festa e Egnatias me trofeun


E premtuan dhe ia dolën. Egnatia është kampione e Shqipërisë për herë të parë në histori edhe për Raphael Dwamenan. Ish-kapiteni i rrogozhinasve ndërroi jetë më 11 nëntorin e 2023 pikërisht në një ndeshje kundër Partizanit në "Arena Egnatia".

Gjatë festimeve pas fitores kundër Partizanit, lojtarët e Egnatias u panë në lot edhe me bluzën e Dwamenas pranë. Braziliani Fernando u ul në tokë dhe me duart drejt qiellit ia dedikoi këtë sukses Dwamenas, që sot u duke se "ishte në fushë", duke bërë që Egnatia të kishte 12 të tillë në fushë.


Lajmi kryesor:

Historike/ Egnatia mposht 0-1 Partizanin në finale dhe fiton për herë të parë trofeun e Superligës shqiptare! 'Demat' zbresin nga froni


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Greqi! Ndërron jetë 25 vjeçari shqiptar

Aksident i rëndë në Greqi! Ndërron jetë 25 vjeçari shqiptar