Ekzekutimi me silenciator i Billës! Makina e përdorur për vrasjen u vodh në Kukës, kamerat kapën autorët, çfarë ka mbetur në vendin e ngjarjes

Hekuran Billa u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në Tiranë, ndërsa ende nuk ka asnjë gjurmë nga autorët, të cilët dogjën makinën dhe u zhdukën. Autorët pasi e ndoqën vendosën që ta qëllonin për vdekje 40-vjeçarin në një zonë të populluar dhe në momentin që kishte shumë lëvizje, te Komuna e Parisit. Vrasja u krye me silenciator. Ndërsa më pas autorët dogjën në Pezë makinën tip Benz me portobagazh, e ndërsa targat i përkasin një mjeti "Renault".

Makina rezulton të jetë vjedhur në Kukës ndërsa targat e automjetit të cilat i përkisnin një makine tip Renault janë vjedhur në Lezhë. Report Tv ishte sot sërish në vendin e ngjarjes, ku u ekzekutua Billa, ku kanë mbetur disa pjesë të makinës së viktimës BMW X6 me targa dhe timon anglez 'SS777 OHO', e cila u përplas me dy të tjera dhe bordurën, pasi Billa humbi kontrollin teksa u qëllua në ecje nga autorët. Shpresa e policisë janë kamerat e sigurisë në zonë, që kanë kapur makinën dhe mund të zbulojnë autorët e vrasjes mafioze.

Hekuran Billa, i njohur ndryshe si Herland Bilali, është një emër i njohur për drejtësinë angleze. Ai u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e Prel Markut, ngjarje e ndodhur në 2006. Ai u shpall fajtor për tre akuza, “Vrasje” , “Vrasje mbetur ne tentative" dy herë si dhe “Plagosje me dashje". Dy persona të tjerë u plagosën nga plumbat gjatë të shtënave. Pronari i klubit në Angli Musa Rrahmani u plagos edhe u hodh nga dritarja e katit të dytë për të shpëtuar. Billa nuk e ka kryer dënimin, në rrethana ende të paqarta ka ardhur në Shqipëri dhe ka hapur një biznes për dhënien me qira të makinave. Bëhet fjalë për një biznes të lokalizuar te "Qytet Studenti" i hapur në 27 janar të këtij viti.

VIDEO/Kamerat e sigurisë pranë vendit të ngjarjes

 Pjesët e BMW që kanë mbetur në vendin ku ndodhi vrasja


Lajmi kryesor:

FOTO-Momenti i ekzekutimit të Billës! Apeli i hoqi dënimin përjetë, Enkelejda Hoxha i fali 5 vite dhe e liroi: Ka prindërit sëmurë, do punojë korrier t'u blejë ilaçet


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Kovaçevski bisedë telefonike me Von der Leyen: KE mbështet dialogun Maqedoni e Veriut-Bullgari! Synimi konferenca e parë ndërqeveritare