El Clasico, dhuron spektakël, 4 gola dhe 1 karton i kuq, Real e Barça marrin vetëm nga një pikë

Ndeshja Barcelona- Real Madrid

El Clasico ka dhuruar sot një spektakël titanësh, por pa mundur të nxjerrë një fitues. Arena e Camp Nou ka transmetuar emocione të forta, gola, kartonë dhe ‘përplasje’ mes lojtarëve të Barcelonës dhe Real Madridit të cilët arritën të merrnin vetëm nga 1 pikë pas barazimit 2-2.

Rezultati u zhbllokua që në minutën e 10 me Luis Suarez, pas një asisti nga Roberto, gol i cili tregoi se loja do të ishte e bukur dhe plot emocion.

Katalanasit nuk arritën ti gëzoheshin mirë golit të parë kur Ronaldo shënoi në minutën e 14 duke mposhtur gardianin Ter Stegen.

Ndeshja pati tension dhe nerva të cilat u kurorëzuan me kartonin e kuq për Sergio Robertos pas një sjellje josportive kundrejt Marcelos.

Pjesa e parë u mbyll barazim, ndërsa në të dytën pritësit e El Clasico nuk deshën t’ia dinin se ishin një lojtarë më pak dhe në minutën e 53 Suarez i jep një top Messit i cili e dërgon drejt dhe në rrjetën e portierit Navas.

Pas disa rasteve të humbura nga katalanasit, ishte kundërshtari Gareth Bale, i cili në minutën e 73 nuk fali vendasit e shënoi një super gol duke barazuar rezultatin dhe duke përcaktuar fatin e ndeshjes.

Edhe pse pati edhe shumë raste të tjera deri në mbyllje të sfidës, asnjë nga lojtarët nuk shënoi dhe dy ekipet më të forta spanjolle shkuan në shtëpi me vetëm nga një pikë.

Në javën e ardhshme Barcelona do të luajë me Levante, ndërsa blaugranët e Zinede Zidane do të përballen me CeltaVigon.

Ora 23:08
El Clasico, dhuron spektakël, 4 gola, 1 karton i kuq dhe Real e Barça që marrin vetëm nga një pikë