Eurodeputetja, Eva Kaili kërkon lirinë, avokati i saj: Të mbikëqyret me bylyzyk elektronik deri në përfundim të hetimeve

Eurodeputetja, Eva Kaili kërkon lirinë, avokati i saj: Të mbikëqyret me bylyzyk elektronik deri në përfundim të hetimeve

1671100131_eca.GIF

Në gjyqin që pritet të vendosë për masën e sigurisë ndaj eurodeputetes, Eva Kaili, avokati i saj ka kërkuar që klientja e tij të lihej e lirë dhe të vendosej në një regjim mbikëqyrje elektronike deri në përfundim të hetimeve.

Nga ana tjetër, Kaili ka mohuar çdo akuzë të ngritur ndaj saj.

“Kemi kërkuar që zonja Kaili të vendoset në një regjim mbikëqyrjeje elektronik me byzylyk. Ajo merr pjesë aktive në hetim dhe kundërshton çdo akuzë  korrupsion nga ana e saj”, u shpreh avokati.


Lajmi kryesor:

Skandali i korrupsionit që tronditi PE-në, gjykata belge: Eurodeputetja greke do qëndrojë në paraburgim edhe 1 muaj


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

19 ditë nga Maratona e Tiranës, ja si të regjistroheni për të garuar 

19 ditë nga Maratona e Tiranës, ja si të regjistroheni për të garuar