Festa e Sulltan Novruzit, ministrja e Jashtme: Dita e mirësisë dhe tolerancës, uroj begati dhe paqe

Festa e Sulltan Novruzit, ministrja e Jashtme: Dita e mirësisë dhe tolerancës, uroj begati dhe paqe

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka uruar të gjithë shqiptarët për Ditën e Sulltan Novruzit, të cilën e cilësoi si atë të mirësisë dhe tolerancës.

“Gëzuar Ditën e Sulltan Novruzit, ditën e mirësisë dhe tolerancës. Me fillimin e pranverës si kohë ripërtëritjeje dhe shpresës së jetës në këto kohë sfiduese, i uroj besimtareve bektashinj  paqe, begati dhe lumturi!”, shkruan ministrja.


Lajmi kryesor:

Sot festa e Sulltan Novruzit, Baba Mondi uron besimtarët: T’i lutemi zotit që lufta në Ukrainë të përfundojë! Rama: Ju uroj një ditë me dritë brenda vetes


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve