Fillimi i përmbysjes? Boston Celtics merr fitoren e parë kundër Miami Heat në NBA

Fillimi i përmbysjes? Boston Celtics merr fitoren e parë kundër Miami Heat në NBA

Heat - Celtics

Boston Celtics fitoi 99-116 në transfertë kundër Miami Heat, për ta dërguar serinë e finaleve në play-off në 3-1, kjo në favor të Heat. Kur pritje që Miami të shkonte në finale me një fitore, miqtë e Celtics befasuan dhe fituan me 17 pikë diferencë. Sfida u vendos në periodën e tretë, e cila u fitua me 15 pikë diferencë nga Celtics.

Më i vlefshmi për fitoren e Celtics ishte Jayson Tatum me 33 pikë, 11 kërcime e shtatë asistime. Jaylen Brown shtoi 17 pikë të tjera, teksa Derrick White shënoi 16 për fitoren e parë të Celtics. Ndërkohë te skuadra vendase më efikasi ishte Jimmy Butler me 29 pikë e nëntë kërcime, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore.

Tanimë ndeshja e radhës zhvillohet në TD Garden, me Boston që kërkon të fitojë para tifozëve të vet, për të ulur serinë e finaleve. Nëse Heat merr një tjetër fitore dhe dërgon shifrat në 4-1, do shkonte në finalen e madhe nga Konferenca e Perëndimit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Konviktet, 'shpëtimi' i studentëve për të përballuar jetesën në Tiranë, e reja nga Kukësi: Në dy javë harxhoj 3 mijë lekë të reja, ushqimet mi jep familja

Konviktet, 'shpëtimi' i studentëve për të përballuar jetesën në Tiranë, e reja nga Kukësi: Në dy javë harxhoj 3 mijë lekë të reja, ushqimet mi jep familja