Formacionet zyrtare/ Reja befason kundër Bjellorusisë, ul Uzunin në stol! Mbrojtja dhe sulmi i pandryshuar

Trajneri Edy reja ka zgjedhur të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen me Bjellorusinë, në krahasim me atë të tre ditëve më parë kundër Kazakistanit.

Kështu nga minuta e parë nuk do ta nisë Kallaku, vendin e të cilit e ka zënë Qazim Laçi. Ndërkohë surpriza më e madhe vjen nga krahu i majtë i mesfushës ku Uzuni ka përfunduar në stol ndërsa në vendin e tij është prferuar Hysen Memolla.

Siç pritej vendin e Abrashit, të pezulluar me kartona, e ka marrë Gjasula, i cili luan i dëmtuar në krahë. Gjithashtu edhe Albi Doka do ta nisë nga fillimi, pasi zëvendëson Hysajn e infektuar me COVID.

Reparti i mbrojtjes dhe sulmit mbetet i pandryshuar nga ndeshja me Kazakistanin.


Lajmi kryesor:

Tre gola Bjellorusisë, Shqipëria arrin fitoren e madhe në 'Air Albania'! Renditemi të parët në grup (VIDEO)


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria po bëhet gati për vaksinimin e mbi 12-vjeçarëve, del studimi i Pfizer: Vaksina e efektshme mbi 90% te fëmijët