FOTO/ Ishin zhdukur prej ditësh, prokuroria tregon motivin pse u vra 74 vjeçari dhe vajza 14 vjeçe nga Shkupi

FOTO/ Ishin zhdukur prej ditësh, prokuroria tregon motivin pse u vra 74 vjeçari dhe vajza 14 vjeçe nga Shkupi

Foto: Pançe Zhezhovski, Vanja Gjorgjievska

Prokuroria Publike ka njoftuar se sot nga ana e policisë në rrethinën e Shkupit është gjetur e pajetë trupi i të miturës Vanja Gjorgjievska, ndërsa në rrethinën e Velesit nga ana e policisë është gjetur trupi i 74 vjeçarit Pançe Zhezhovski.

Sipas prokurorisë të njëjtit persona të dyshuar të etnisë maqedone qëndrojnë pas dy vrasjeve që tronditën Maqedoninë e Veriut.

Nga hetimet u konstatua se dy vrasjet janë kryer nga i njëjti person, motivi i të cilit ishte “përfitim interesi” (lakmi materiale). Gjithashtu është konstatuar se e mitura V.G. është marrë me automjet nga hyrja e banesës së saj dhe është konstatuar se është vrarë të njëjtën ditë (27.11.2023) rreth orës 10:00, thonë nga Prokuroria.

Zhezhovski punonte si berber.


Lajmi kryesor:

Ishte zhukur prej 7 ditësh, gjendet e vrarë 14-vjeçarja në Maqedoninë e Veriut! U gjet i vrarë dhe i moshuari i zhdukur prej 24 nëntorit


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane