FOTOLAJM/ Dielli ‘duke buzëqeshur’, NASA kap imazhin e jashtëzakonshëm

FOTOLAJM/ Dielli ‘duke buzëqeshur’, NASA kap imazhin e jashtëzakonshëm

Dielli, 'foto e publikuar nga NASA

Një satelit i NASA -s ka rritur të kapë një imazh të rrallë të diellit, i cili ka bërë xhiron e rrjetit pasi duket i “buzëqeshur”.

 “Observatori Dinamik Diellor i NASA-s kapi diellin duke ‘buzëqeshur’. Të parë në dritën ultravjollcë, këto njolla të errëta në diell njihen si vrima koronale dhe janë rajone ku era e shpejtë diellore shpërthen në hapësirë”, shkroi NASA.

Që nga publikimi i saj, fotografia e NASA-s, njerëzit e kanë krahasuar atë me imazhin e një kungulli të gdhendur të Halloëeen-it.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Presidenti Begaj shpallet 'Qytetar Nderi' në Deçan: Këtu u shkrepën pushkët e para të UÇK-së

Presidenti Begaj shpallet 'Qytetar Nderi' në Deçan: Këtu u shkrepën pushkët e para të UÇK-së