FOTOLAJM/ Kurora me lule në varrin e trafikantit polak të armëve: Nga miqtë e tu të dashur në Tiranë

FOTOLAJM/ Kurora me lule në varrin e trafikantit polak të armëve: Nga miqtë e tu të dashur në Tiranë

1658845959_059feda1cf344e93aae48156dd8b8c89.jpg

“Nga miqtë e tu të dashur në Tiranë” (në anglisht: From your loving friends in Tirana). Ky ka qenë mesazhi i shkruar në një prej kurorave me lule në varrin e polakut Andrzje Izdebski, tregtarit të armëve me njohje shumë të rëndësishme në Tiranë.

Në foton e siguruar ekskluzivisht nga Shqiptarja.com duket kurora me lule me mesazhin në anglisht. Kujtojmë se polaku kishte shumë miq në Shqipëri. Ai kishte bërë tregti armësh disa kompanive të regjistruar në vitin 2011 në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit  me emrin UNIMESKO me ortakë  edhe dy shqiptarë.

Liljana Zyla, bashkëshortja e ish-kreut të SHIU, Ylli Zyla, ka qenë bashkëaksionere e një kompanie që kryente tregtinë e armëve nga Shqipëria në Nigeri. Ka qenë Shqiptarja.com që e ka zbuluar këtë skandal përmes një investigimi.


Lajmi kryesor:

Vdes në Tiranë 'mbreti' polak i tregtisë së armëve! Trafikoi armë nga Shqipëria me gruan e ish-kreut të SHIU, Ylli Zyla! Shqiptarja.com zbuloi skandalin


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

Gabimi i Hysajt ndëshkon Shqipërinë, Izraeli menjëherë në avantazh në fillimin e pjesës së dytë

Gabimi i Hysajt ndëshkon Shqipërinë, Izraeli menjëherë në avantazh në fillimin e pjesës së dytë