Ftesa e Bashës për bashkëpunim me 3 kundërshtarët politik, Shehaj: Ne bashkë jemi! Nuk jemi ndarë ndonjëherë

Agron Shehaj

TIRANË- I pari që i është përgjigjur ftesës së kryedemokratit Lulzim Basha për bashkëpunim, është Agron Shehaj, i dyti më i votuar pas kryedemokratit. Ai tha se kjo ishte një garë brenda PD-së, por përtej kësaj "nuk janë ndarë ndonjëherë".

“Ne bashkë jemi. Nuk jemi ndarë ndonjëherë. Kjo ishte një garë brenda PD-së", tha Shehaj.

Ai ka vijuar akuzat duke thënë se gara ka qenë e pabarabartë.

"Pothuaj se të gjithë deputetë dhe kryetarët e degëve nuk kanë qenë me mua. Nuk i gjykoj. Kështu është. Secili vendos sipas rrethanave", tha ai i ftuar në një emision televiziv.

Basha sot në fjalimin e tij të parë pas fitores dhe sigurimit të mandatit të tretë ftoi 3 kundërshtarët e tij politik që të bashkojnë forcat për rrëzimin e regjimit Rama-Doshi. 

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kuçovë, grevistët në Lumas: Po na hoqën ujin, ngordhim për bukë! Policia na dhunoi, të shkarkohet Ardi Veliu