Furtuna në Durrës/ Të përfshirë edhe dy ish-kandidatë të LSI-së për deputetë, shpallen në kërkim nga policia

Furtuna në Durrës/ Të përfshirë edhe dy ish-kandidatë të LSI-së për deputetë, shpallen në kërkim nga policia

Arben dhe Dëshira Qato

Flamur Gjuzi dhe Arben Qato

Të përfshirë dhe akuzuar për shembjen e godinave në Durrës janë edhe dy ish-kandidatë për deputetë të LSI-se. Në kërkim për ndërtime abuzive në kuadër të hetimeve që po bëhen janë edhe Arben dhe Dëshira Qato pronarë Vila Palmës. Por kush është Arben Qato? Ai nuk është një emër i panjohur për Durrësin, aq më tepër për strukturat e LSI-së, pasi ka qenë kandidat i kësaj partie për deputet më 2017 në qarkun e Durrësit. Ai ishte i 10-ti në listn e LSI-së për Durrësin. Ndërkohë që në listë kandidat për deputet i treti ishte edhe Flamur Gjuzi, që është në kërkim. 

Lista e kandidateve te LSI per qarkun e Durresit

Flamur Gjuzi me kryetaren e LSI Monika Kryemadhi


Lajmi kryesor:

Tërmeti/ 9 ndërtues e zyrtarë në pranga! 9 në kërkim, mes tyre 2 ish-kandidatë të LSI për deputetë! 7 arratisen jashtë vendit! Akuza dhe për vrasje (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Politika shqiptare dënon atentatin ndaj Trump! Begaj: Akte të tilla nuk kanë vend në demokraci! Rama: Tragjedi për botën demokratike

Politika shqiptare dënon atentatin ndaj Trump! Begaj: Akte të tilla nuk kanë vend në demokraci! Rama: Tragjedi për botën demokratike