Fushata/ Basha: Me taksën e sheshtë fitojnë të gjithë, Rama rriti çmimet dhe varfëroi shqiptarët

Fushata/ Basha: Me taksën e sheshtë fitojnë të gjithë, Rama rriti çmimet dhe varfëroi shqiptarët

Baza e planit ekonomik të PD-së për të ardhur në pushtet është rivendosja e taksës së sheshtë 9%. Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale paralajmëron heqjen e taksës progresive të vendosur nga qeveria socialiste kur erdhi në 2013 dhe rikthimi te taksa e sheshtë që vendosi Berisha kur ishte në pushtet.  

Për liderin demokrat, me taksën e sheshtë përfitojnë të gjithë dhe rritet fuqia blerëse. "Me taksën e sheshtë 9% do të përfitojnë të gjithë të punësuarit si në sektorin privat ashtu edhe në atë publik, dhe do të rritet fuqia blerëse e shqiptarëve" shkruan Basha.

Pak ditë më parë kryedemokrati bëri publike pikat kryesore të planit ekonomik të PD-së që sipas liderit demokrat do të jenë; ulja e taksave, thithja e investimeve të huaja, bashkëpunimi me biznesin, respektimi i sigurisë juridike, implementimi i taksës së sheshtë 9%, eliminimi i lejeve, licencave dhe autorizimeve.

Postimi i plote i Lulzim Bashes me shpjegimin per taksen e sheshte

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Leopard: 29/06/2020 09:51

  Taktik tipike per zgjedhjet, do heqim taksat do pasurojme Shqiptaret do ulim çmimet do rrisim pensionet pagat etj.

  Përgjigju
 • O luku: 29/06/2020 06:52

  Po hik mer lul se shum halle keni te tjera harum ne cfar i bet te shkretes shqiperi....po ju duhet te laheni me drejtesin .....te zbrazni xhepat te pranoni vrasjet te...te...themi te lem RAMEN....

  Përgjigju
 • Pencionisti: 29/06/2020 01:26

  RRINI O KRRICA TE RAMES ME 100 euro ne muaj Eshte muabetit Per Luli bulll Tosi Fri Emigranti nga sirija e te gjithe keta poshte

  Përgjigju
 • Iris: 28/06/2020 23:52

  Z.Basha c'fare nenkupton me heqje te lejave,licensave e autorizimeve? Do ta besh Shqiperine han pa porta?!

  Përgjigju
 • Luli bullafiqi: 28/06/2020 17:53

  ( i shkreti basha)ngeli gjithe jeten me gishtat larte, ka filluar te genjej dhe veten.

  Përgjigju
 • Tosi: 28/06/2020 17:50

  Populli thote: u martua baba ti bijme gjithe nganjehere. U be deti kos, o burra nga nje luge ne brez

  Përgjigju
 • Free: 28/06/2020 15:42

  Taksa e sheshte eshte stretegjia per te mjelur te gjithe njelloje. Kur e vuri Berisha kte takse ata me rroga +150.000 iu rrit rroga si pasoje e uljes se takses ndersa te tejre me -100.000 iu ul rroga bruto. Ky daullja na sjell si perfiton nje kategori dhe hesht mbi kategorite e tjera. Nuk je idiot je nje vegel makabre qe do shkaterroje kte vend me keq se Berisha.

  Përgjigju
 • Emigranti: 28/06/2020 14:21

  Ky Luli Basha pretendon se mer vesh shumë nga ekonomia....o pyke,populli e ka kuptuar qe taksa e sheshte eshte per oligarket dhe jo per bizneset e vegjel dhe ato punonjes e punetor me te ardhura te ulta....ti e ke demostruar qe ne arithmetike je bykë,por per te rrjepur pare nuk ndalesh para asgjëje. Truri jote punon vetem si te vjedhesh me korrupsion....eshte e rendesishme qe populli e di qe taksa e sheshte eshte per te pasurit dhe politikanët dhe arka e shtetit Shqipetar ngelet gjithmone bosh. Kerkon dhe vota per tu bere K/M...kur te qethen viçat ndoshta behesh

  Përgjigju
 • Boshi: 28/06/2020 13:24

  Po cfare thu or mjeshter, kur do vini se mezi po ju presim. Strategjite tuaja Shqiperia 1 € , Arroret e plot projekte ekonomike qe bete ju , te po hanim supe me luge me vrima , po floriri ama :(

  Përgjigju
 • tori: 28/06/2020 12:21

  Ne se eshte keshtu si thua o Basha,rrjedhimisht kto lek nuk hyjne ne buxhetin e shtetit.Ne cdo vend te botes rritja e buxhetit presupozon rritje te sherbimit ndaj qytetareve si dhe hap prespektiva per financime ne dege te ndryshme te ekonomis.Basha PYETJE ESHTE E THJESHTE:KTE mungese te ardhurash ne buxhet me cfat te ardhurash do ta plotesosh?Ne se nuk e ploteson, rezultati :gjithecka bahet jashtezakonisht e zymte dhe e rezikeshme e do shoqerohet me rritje te padiskutushme te cmimit te mallrave. Deri me sot asnje parti apo organizate politike apo jo politike E QE ESHTE KREJTESISHT JASHTE SISTEMIT POLITIK nuk ka fuqi E NUK mund ti drejtohet FMN. ME PERJASHTIM TE QEVERIVE QE KERKOJNE NDIHME PER NJE PLAN EKONOMIK.Keshtu mos na e mbush mendjen me rrena,mashtrime te habiteshme

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Vrasja e 33-vjeçarit shqiptar në Itali, zbardhet dëshmia tronditëse:  Vrapoi që të shpëtonte, autori e ndoqi nga pas me thikë

Vrasja e 33-vjeçarit shqiptar në Itali, zbardhet dëshmia tronditëse:  Vrapoi që të shpëtonte, autori e ndoqi nga pas me thikë