Gerard Depardieu për Edi Ramën në intervistë: Është vërtet tip për së mbari! Më ngjan me Malkovich

Aktori francez Gerard Depardieu

Aktori i famshëm francez, Gerard Depardieu ka dhënë një intervistë për të përjavshmen ‘Le Point'. Depardieu njihet për natyrën e drejtpërdrejtë përveçse për talentin e madh si aktor. Në një moment gjatë intervistës ai pyetet për Macron, por thotë vetëm se ka folur një herë në telefon dhe kjo ka ndodhur kur ishte në Shqipëri. Ballkanin ai e përshkruan si vend fantastik, por thotë që i pëlqen shumë Edi Rama.

Pjesë nga Intervista:

-A e njihni Macron-in?

Depardieu: Macron më ka marrë në telefon, madje isha në Shqipëri kur më mori. Ah, njoh një njeri që është për së mbari, është Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë. I ngjan shumë Malkovich-it dhe pikturon gjithashtu.. Atje të ai takova edhe nje lider te Kosoves, qe kishte bere edhe burg.

Ballkani po, është vend fantastik...

Po Edi Rama, është vertet tip për së mbari... Edhe pikturat e tij janë të bukura.

- Pikturat e kryetarëve të shteteve s’janë gjë...

Depardieu: Po, po këto të Edi Ramës janë ndryshe, ka edhe grafizëm, edhe njolla me gjëra të çuditshme, edhe në letër muri...

Intervista e Depardieu

I.K.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Numër i lartë të infektuarish me COVID, a duhet të ketë masa të tjera shtrënguese perveç maskës?

Komento

Komente

 • SHQIPTARI: 02/10/2020 13:52

  Po ketij bastardit francez ca i duket vetja,eshte nje funderrine si Platini me shoke.Kane filluar dhe i bejne qejfin te gjithe filoserbet RAMUTIT sepse ka shitur cdo gje.Eshte nje ANTISHQIPTAR qe po merr lavderime nga ANTISHQIPTARET.

  Përgjigju
 • Mali: 02/10/2020 13:03

  Ky e njeh eEdi Ramen si Turist ne shqiperi. Por do te ishte mire qe Depardieu ta njihte si qytetar shqiptar.

  Përgjigju
 • burgaxhiu: 02/10/2020 10:27

  Me John Malkovich ne filmin CON AIR e ka fjalen

  Përgjigju
 • Azemi: 01/10/2020 23:47

  Ky aktor ka dhënë intervistë një gazetar serbe ku i përkrah sërbët për gjenocidin ndaj shqiptarëve të Kosovës ai fare nuk e fsheh faktin se është proserb. Madje si është edhe proruse. Ka heq dorë nga shtetësia frenge dhe ka marrë shtetësinë ruse.

  Përgjigju
 • Nfjdjdj: 01/10/2020 23:17

  Ja nje shok i erdoganit.

  Përgjigju
 • Rika: 01/10/2020 22:14

  Fiks eshte ky per ketu, se ky urren te paguaj tatime prandaj mori pasaporten ruse. Keta qe sa me te pasur jane aq me pak paguajne i duhen ketij vendit tone

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 01/10/2020 21:36

  Po ky artisti "madh" francez ka pasaporten ruse te dhene nga dora e sternipit te Leninit,presidenti perjetshem rus Putin. Nuk eshte pak qe artikulon maximus per kryeministrin tone-çadra MBROJTESE e korrupsionit 30 vjecar shqiptar.

  Përgjigju
  • Taulant: 02/10/2020 08:26

   Po shoku po, ti flet per politike ai flet per personalitete qe i kane lene mbresa. Ne takim me Ramen ka qene edhe Albin Kurti, por qe thjesht Depardieu i kujtohet si dikush qe ka bere burg, asnje shenje tjeter. E kupton dallimin?

 • shabani: 01/10/2020 20:54

  nuk kini par asgje akoma....per shpellaret....dhe sa doni akoma qe te mesoni se kush esht gjigandi rama...apo kur ta thot leni fisheri dhe doris pak...hahahahaha shpella shpelle aq...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Çështja e Detit, Mitsotakis flet në parlament: Kemi një marrëveshje me Shqipërinë për të referuar çështjen e Zonës Ekskluzive në Hagë