Gjesti human/ Emigranti në Greqi dhuron shtëpinë në Cërrik: Mund të rrinë edhe 3 vjet brenda, s'dua asnjë lek

Solidariteti i shqiptarëve nuk ka kufij. Shqipëria po lëngon nga fatkeqësia natyrore, por fatmirësisht shqiptarët po e mbajnë ende në këmbë, pa u rrëzuar.

Një gjest human vjen nga në emigrant në Greqi, Gentian Toska. Ai ka një shtëpi në Cërrik dhe tha se është i gatshëm që ta dhuroj për një familje që është prekur nga tërmeti.

"Përshëndetje quhem Gentjan Toska. Jetojmë në Greqi. Dhuroj shtëpinë për familjarët e prekur na tërmeti. Shtëpia ndodhet në Cërrik edhe tre vjet të rrinë brenda nuk dua asnjë lekë. Ju faleminderit. 00306979876683", shkruan Toska, teksa ka sjellë edhe foto në inboxin e Shqiptarja.com nga shtëpia e tij dy katëshe.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITET/ Biznesmeni bën për 'dush të ftohtë' politikanët: Keni nga 2-3 shtëpi që i përdorni vetëm 10 ditë në vit...pse s'i hapni për banorët? (VIDEO)


B.K./E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?×

Lajmi i fundit

John

Një makinë kontrollonte rrugën, tjetra me kanabis, goditet grupi në Durrës, sekuestrohen kanabis e kokainë, 5 në pranga