GOLAT/ Liverpool të bën 'me zemër', përmbys ndeshjen mes shtatë golave! Chelsea tri pikë me Brojën e gjakosur në fushë, City barazon 3-3 ndaj Tottenham

GOLAT/ Liverpool të bën 'me zemër', përmbys ndeshjen mes shtatë golave! Chelsea tri pikë me Brojën e gjakosur në fushë, City barazon 3-3 ndaj Tottenham

Festa e Liverpool

Premier League e futbollit në Angli zhvilloi këtë të dielë pesë ndeshje për javën e 14-të. Me fillim në 15:00 u zhvilluan katër ndeshje, ku spikati përmbysja "e çmendur" 4-3 e Liverpool-it kundër Fulham. Nga ana tjetër Chelsea fitoi 3-2 në shtëpi me Brighton, teksa Armando Broja u fut dhjetë minuta në fundin e sfidës. Dy ndeshjet e tjera dolën në barazim. Në orën 17:30 Manchester City barazoi 3-3 me Tottenham në një sfidë emocionuese. Pas kësaj jave vijon të kryesojë Arsenali.

Dramë dhe ndeshje për ata që janë me zemër të fortë në 'Anfield'. Liverpooli fitoi 4-3 kundër Fulham në raundin e 14-të të Premier League. Vendimtare në këtë sfidë ishin tre minutat e fundit, ku të kuqtë ia dolën të merrnin tri pikët me përmbysje në një sfidë të luftuar. Liverpool kaloi në epërsi me autogolin e Lenos në minutën e 20-të, teksa Mac Allister shënoi golin e dytë. Uilson dhe Tete në fundin e pjesës së parë barazuan gjithçka. Duhej minuta e 80-të që Fulham të shtangte të pranishmit, duke shënuar golin e tretë me Cordova. Të kuqtë e Klopp shtuan ritmin dhe shënuan me Endo dhe Alexander-Arnold në minutat 87 dhe 88 për suksesin. Liverpool me 31 pikë mban vendin e dytë për momentin.

Në "Stamford Bridge", Chelsea fitoi jo pa vështirësi 3-2 kundër Brighton. Në raundin e 14-të të kampionatit, për Blutë e Londrës minuta në fund mori edhe Armando Broja. Fernandez dhe Colduill shënuan në minutat 17 dhe 21 për avantazhin e dyfishtë të Chelsea. Buonanotte në minutën e 43 shkurtoi shifrat. Në fraksionin e dytë të ndeshjes Fernandes shënoi golin e tretë të Chelsea dhe dopietën personale. Në fundin e përballjes (90+2) ishte Joao Pedro që shënoi për 3-2 duke alarmuar vendasit. Goli shërbeu sa për statistika pasi në fund Cheslea siguroi tri pikët duke shkuar në vendin e 10-të me 19-të pikë. Në këtë sfidë Armando Broja zuri vendin e Mudryk në minutën e 81. Gjatë një dyluftimi në minutën e tretë shtesë, sulmuesi i Kombëtares u dëmtua në hundë dhe pati gjakderdhje. 22-vjeçari nuk dëshironte të dilte nga fusha, duke debatuar edhe me kryesorin Pauson. Pas vendimit të arbitrit ai mori ndihmën e parë, duke u rikthyer. Chelsea fitoi me dhjetë lojtarë, pasi në të 45 minutë Gallagher u largua me karton të kuq.

Ndeshje emocionuese në "Etihad Stadium". Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 për javën e 14-të në Premier League. Dueli i kishte të gjitha, me skuadrat që në fund ndanë nga një pikë dhe e bënë renditjen më interesante. Son zhbllokoi ndeshjen duke kaluar Spurs në epërsi, ndërsa po koreano-jugori barazoi shifrat pasi shënoi në portën e tij në minutën e nëntë. Foden më pas në të 31' shënoi për epërinë e "Qytetarëve".

Në fraksionin e dytë Lo Celso barazoi në minutën e 69, ndërsa fundi ishte emocionues. Grealish kaloi Cityn në epërsi në minutën e 81, ndërsa duhej Kulusevski që në të 90 minutë të barazonte duelin. Me 30 pikë City mban vendin e tretë, tri pikë më pak se Arsenali dhe një më pak se Liverpool. Spurs me 27 pikë merr vendin e pestë, teksa pas tre humbjeve ia del të sigurojë një sukses edhe pse minimal.

Premier League, java 14-të:

Bournemouth 2-2 Aston Villa

Chelsea 3-2 Brighton

Liverpool 4-3 Fulham

West Ham 1-1 Crystal Palace

17:30 Man. City 3-3 Tottenham

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:02
Man. City dhe Tottenham barazojnë 3-3 në Premier League (VIDEO)


Ndeshje emocionuese në "Etihad Stadium". Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 për javën e 14-të në Premier League. Dueli i kishte të gjitha, me skuadrat që në fund ndanë nga një pikë dhe e bënë renditjen më interesante. Son zhbllokoi ndeshjen duke kaluar Spurs në epërsi, ndërsa po koreano-jugori barazoi shifrat pasi shënoi në portën e tij në minutën e nëntë. Foden më pas në të 31' shënoi për epërinë e "Qytetarëve".

Në fraksionin e dytë Lo Celso barazoi në minutën e 69, ndërsa fundi ishte emocionues. Grealish kaloi Cityn në epërsi në minutën e 81, ndërsa duhej Kulusevski që në të 90 minutë të barazonte duelin. Me 30 pikë City mban vendin e tretë, tri pikë më pak se Arsenali dhe një më pak se Liverpool. Spurs me 27 pikë merr vendin e pestë, teksa pas tre humbjeve ia del të sigurojë një sukses edhe pse minimal.

 

 

 

 

Ora 17:45
Gjakoset Armando Broja, sulmuesi debaton me arbitrin dhe nuk pranon të dalë nga fusha (VIDEO)


Chelsea fitoi 3-2 kundër Brighton për javën e 14-të në Premier League. Në këtë sfidë Armando Broja zuri vendin e Mudryk në minutën e 81. Gjatë një dyluftimi në minutën e tretë shtesë, sulmuesi i Kombëtares u dëmtua në hundë dhe pati gjakderdhje. 22-vjeçari nuk dëshironte të dilte nga fusha, duke debatuar edhe me kryesorin Pauson. Pas vendimit të arbitrit ai mori ndihmën e parë, duke u rikthyer. Chelsea fitoi me dhjetë lojtarë, pasi në të 45 minutë Gallagher u largua me karton të kuq.

 

Ora 17:34
VIDEO/ Armando Broja gjakoset në fushë, Chelsea fiton 3-2 me Brighton


Në "Stamford Bridge", Chelsea fitoi jo pa vështirësi 3-2 kundër Brighton. Në raundin e 14-të të kampionatit, për Blutë e Londrës minuta në fund mori edhe Armando Broja. Fernandez dhe Colduill shënuan në minutat 17 dhe 21 për avantazhin e dyfishtë të Chelsea. Buonanotte në minutën e 43 shkurtoi shifrat. Në fraksionin e dytë të ndeshjes Fernandes shënoi golin e tretë të Chelsea dhe dopietën personale. Në fundin e përballjes (90+2) ishte Joao Pedro që shënoi për 3-2 duke alarmuar vendasit. Goli shërbeu sa për statistika pasi në fund Cheslea siguroi tri pikët duke shkuar në vendin e 10-të me 19-të pikë. Në këtë sfidë Armando Broja zuri vendin e Mudryk në minutën e 81. Gjatë një dyluftimi në minutën e tretë shtesë, sulmuesi i Kombëtares u dëmtua në hundë dhe pati gjakderdhje. 22-vjeçari nuk dëshironte të dilte nga fusha, duke debatuar edhe me kryesorin Pauson. Pas vendimit të arbitrit ai mori ndihmën e parë, duke u rikthyer. Chelsea fitoi me dhjetë lojtarë, pasi në të 45 minutë Gallagher u largua me karton të kuq.

 

 

 

Ora 17:32
VIDEO/ Vendosin tre minutat e fundit, Liverpool përmbys 4-3 Fulhamin në një ndeshje të 'çmendur'


Dramë dhe ndeshje për ata që janë me zemër të fortë në 'Anfield'. Liverpooli fitoi 4-3 kundër Fulham në raundin e 14-të të Premier League. Vendimtare në këtë sfidë ishin tre minutat e fundit, ku të kuqtë ia dolën të merrnin tri pikët me përmbysje në një sfidë të luftuar. Liverpool kaloi në epërsi me autogolin e Lenos në minutën e 20-të, teksa Mac Allister shënoi golin e dytë. Uilson dhe Tete në fundin e pjesës së parë barazuan gjithçka. Duhej minuta e 80-të që Fulham të shtangte të pranishmit, duke shënuar golin e tretë me Cordova. Të kuqtë e Klopp shtuan ritmin dhe shënuan me Endo dhe Alexander-Arnold në minutat 87 dhe 88 për suksesin. Liverpool me 31 pikë mban vendin e dytë për momentin.

 

 

 

 

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

OBSH: Fëmijët në Gaza po vdesin nga uria, situata në spitale e tmerrshme

OBSH: Fëmijët në Gaza po vdesin nga uria, situata në spitale e tmerrshme