Granit Xhaka nuk ndalet, provokon serbët, vesh fanellën me mbiemrin Jashari

Granit Xhaka nuk ndalet, provokon serbët, vesh fanellën me mbiemrin Jashari

Momente emocionuese ka dhuruar fitorja për ekipin e Zvicrës, ndërsa shqiptari Granit Xhaka ka bërë një provokim ndaj ekipit të Serbisë. Në fund të ndeshjes, Xhaka ka veshur bluzën e bashkëlojtarit Ardon Jasharit, vetëm sepse kishte mbiemrin Jashari.

Xhaka u përplas gjatë ndeshjes me pesë nga futbollistët e Serbisë.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Zvicra dhe shqiptarët 'i presin biletën' Serbisë për Beograd! Xherdan Shaqiri shënon gol, tensione mes Xhakës e serbëve në fund (VIDEO)


SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

Ukraina ende në luftë, por solidarizohet me Turqinë! Zelensky- Erdogan: Jemi gati t’ju ndihmojmë

Ukraina ende në luftë, por solidarizohet me Turqinë! Zelensky- Erdogan: Jemi gati t’ju ndihmojmë