Greqi/ 17,960 të infektuar dhe 115 viktima në 24 orët e fundit! 646 pacientë të intubuar në spitale

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Shifrat e koronavirusit mbeten të larta në Greqi. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 17,960 raste të reja me koronavirus.

Fatkeqësisht 115 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve ndërsa 395 pacientë janë shtruar në spitale.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim mjekësor në reanimacion 646 pacientë, prej të cilëve 518 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë të saj.

Prej fillimit të pandemisë në Greqi kanë humbur jetën në total 22,970 persona.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Lapsus: 26/01/2022 17:46

    Jo 15, por 115 kane humbur jeten

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria do të armatoset me sistemin antitank, e konfirmon ministri: S’ka lidhje me ndonjë kërcënim