Greqi/ 2 199 raste të reja, 111 viktima me COVID-19 në 24 orët e fundit

Greqia shënoi sot shifra të larta me COVID-19, duke regjistruar 2199 raste të reja dhe 111 viktima në 24 orët e fundit.

25 prej rasteve pozitive u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve në Greqi është 107470. Ndërkohë që 596 pacientë po trajtohen në intubim.

Njëherësh në 24 orët e fundit ka pasur edhe 111 vdekje të regjistruara duke shkuar kështu numri në 2517 vdekje gjithsej në vend.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kriza qeveritare: Diskutohet në Dhomën e Deputetëve