Greqi/ 6,565 raste të reja dhe 78 viktima në 24 orët e fundit! 621 të shtruar në spitale

Greqi/ 6,565 raste të reja dhe 78 viktima në 24 orët e fundit! 621 të shtruar në spitale

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 6,565 raste të reja me koronavirus ndërsa 78 pacientë kanë humbur jetën. Sa i përket situatës në spitale, 621 pacientë ndodhen në kujdes intensiv.

Shifrat e koronavirusit prej ditësh kanë qenë të larta në vendin fqinj, ndërsa kujtojmë se një ditë më parë u regjistruan 7,108 infektime dhe 93 të vdekur.

Që prej fillimit të pandemisë në Greqi, janë regjistruar në total 17,693 vikima, prej të cilëve 95,4 për qind kishin sëmundje shoqëruese dhe 908,222 të infektuar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Tërmet i fuqishëm mes Afganistanit dhe Pakistanit, 12 persona të vdekur dhe mbi 200 të plagosur! Lëkundjet u ndjenë deri në Indi

Tërmet i fuqishëm mes Afganistanit dhe Pakistanit, 12 persona të vdekur dhe mbi 200 të plagosur! Lëkundjet u ndjenë deri në Indi