Greqi/ Bien rastet, rritet numri i viktimave! 7,108 të infektuar dhe 93 të vdekur në 24 orët e fundit! 612 pacientë në terapi intensive

Greqi/ Bien rastet, rritet numri i viktimave! 7,108 të infektuar dhe 93 të vdekur në 24 orët e fundit! 612 pacientë në terapi intensive

Foto ilustruese

Situata e pandemisë COVID vijon të jetë e rëndë në Greqi. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 7,108 raste të reja me koronavirus, ndërsa 93 qytetarë kanë humbur jetën. Atika vijon të jetë vendi me më shumë infektime.

Krahasuar me një ditë me parë kemi rreth 992 raste më pak, ndërsa numri i viktimave është rritur, pasi dje u regjistruan 71 të vdekur.  Që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar 17,612 viktima nga koronavirusi në Greqi.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 95,4 për qind e tyre kishin sëmundje shoqëruese. Sa i përket të shtruarve në spitale, raportohet se në terapi intensive po trajtohen 612 pacientë, 60,1 për qind e të cilëve janë meshkuj.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Komisioni hetimor i TIMS, PS e opozita me dy raporte të ndryshme

Komisioni hetimor i TIMS, PS e opozita me dy raporte të ndryshme