Greqi/ Shifra të larta infektimesh, 18,869 raste të reja dhe 81 viktima në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Shifrat e infektimeve nga koronavirusi në Greqi mbeten të larta. Raportohet se në 24 orët e fundit 18,869 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID.

70 prej rasteve të reja janë konfirmuar në pikat hyrëse të vendit. Prej fillimit të pandemisë në Greqi janë regjistruar 1,742,363 të infektuar.

Fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit 81 persona nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin. Prej fillimit të pandemisë në Greqi janë regjistruar 22,366 të vdekur.

Sipas raportimeve nga autoritetet shëndetësore, 95 për qind e viktimave kishin sëmundje bashkëshoqëruese ndërsa mosha e tyre raportohet mbi 70 vjeç.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë