Greqi/ Vaksina anti-COVID në dispozicion të qytetarëve për vitin e ri, Petsas: Masat shtrënguese në fuqi përtej 7 dhjetorit

 Greqi/ Vaksina anti-COVID në dispozicion të qytetarëve për vitin e ri, Petsas: Masat shtrënguese në fuqi përtej 7 dhjetorit

Zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas

GREQIA- Qeveria greke thotë se vaksina antiCOVID do të jetë në dispozicion të qytetarëve para vitit të ri.

Zëdhënësi i qeverisë greke Stelios Petsas në një intervistë për mega Tv tha shprehimisht se qëllimi i qeverisë është të përfundojë vaksinimin e qytetarëve deri në fund të qershorit të vitit të ardhshëm.

Ai theksoi se vaksinimet do të fillojnë në fund të dhjetorit dhe fillimin e janarit dhe qeveria do të nisë një fushatë informimi në mënyrë që të bindë qytetarët për rendësin dhe besueshmërinë e vaksinës.

Numri i rasteve të reja të coronavirusit në Greqi u rrit përsëri të Martën me 2.199 infeksione të raportuara në krahasim me ditën e hënë ku u regjistruan 1.044 të infektuar me COVID-19.

Petsas tha se bllokimi ndërkombëtar i cili është thënë se do të zgjasi deri më datën 7 dhjetor duhet patjetër të shtyhet për të mbajtur situatën nën kontroll.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Bashkia e Tiranës, 3 bursa për studentët në Kolegjin e Europës, Veliaj: Investim që do ia rikthejnë qytetit me dijen e tyre

Bashkia e Tiranës, 3 bursa për studentët në Kolegjin e Europës, Veliaj: Investim që do ia rikthejnë qytetit me dijen e tyre