Grubi: Qytetarët shqiptarë meritojnë zgjedhje shembullore! Urova Bashën për librin

Zv.kryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi pas takimit me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se çështje kryesore e diskutimit të tyre ishte apeli për diasporën shqiptare të Maqedonisë për t’u regjistruar.

Gjithashtu, Grubi theksoi se e uroi kryedemokratin për librin e tij, ndërsa i uroi suksese në fushatë, duke shtuar se qytetarët shqiptarë meritojnë zgjedhje shembullore.

"Jemi shumë mirënjohës për këto fjalë të thëna, duke apeluar deri te mërgata jonë që të regjistrohet. Ndryshe nga regjistrimet në vend e të tjera që mund të jetë thjeshtë element statistikor, në Maqedoninë e Veriut, është edhe politik. Është i një rëndësie të jashtëzakonshme, prandaj vizitova Kosovën, sot këtu në  Shqipëri. Zotin Basha e urova edhe për librin e tij, duke i uruar suksese dhe një fushatë të mbarë. Qytetarët shqiptarë të kenë mundësi ta shprehin vullnetin e  tyre në zgjedhje shembullore”, tha Grubi.


Lajmi kryesor:

Basha mesazh shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, edhe atyre në emigrim: Regjistrohuni për censusin! Grubi: Qytetarët shqiptarë meritojnë zgjedhje shembullore


  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Shëtitorja e Belshit mban emrin e Lika Jankos, ‘Pikasoja me fustan’! Ministri bullgar i Kulturës Minekov nderon artisten me rrënjë shqiptare