Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID

Koronavirus ka gjunjëzuar botën ku viktimat janë të pallogaritshme dhe tmerri e lodhja e tejskajshme e mjekëve është e dukshme në çdo imazh të tyre. Por ka dhe momente gëzimi e lumturie, sidomos kur shë4rohen pacientët  e prekur me COVID-19

Një video e postuar në rrjetet sociale tregon entuziazmin e dy mjekeve suedeze që kanë përcjellë pacientin e fundit të shëruar nga covid-19 nga spitali.

“Kur pacienti i fundit largohet”, shkruhet krah videos ndërsa kërcimi epik i dy mjekeve është një shpërthimi gëzimi që na përfshin të gjithëve kur i shohim duke u hedhur me duar dhe këmbë nga lumturia nën ritmet e këngës "What a feeling"

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

  • populli: 14/08/2020 01:30

    Kur suedezet shfaqin ne video 1 spital " te rendomte" krahasuar me standartet evropiane te "Shefqet-it" tone

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lufta mes Azerbajxhanit dhe Armenisë/ Rama si kreu i OSBE: Nxis palët të bëjnë armëpushim para se numri i njerëzve në këtë konflikt të rritet më tej