Historia e veçantë/ Iu shfaq gjëndra limfatike 17 mm në qafë, znj.Arife tregon në “Rreze Dielli” si gjeti kurim falë mjekimeve të Ylli Meres: I jam mirënjohëse

Limfomat janë një lloj kanceri i sistemit limfatik. Pikërisht kjo sëmundje ka prekur një zonjë nga Korça e cila, në një rrëfim në emisionin “Rreze Dielli” tregoi kalvarin e saj të vuajtjes me sëmundjen dhe mos gjetjen e një kure përmes ilaçeve. Dhe si papritur gjeti kurën dhe shërimin tek bimët medicinale të mjekut popullor Ylli Merja.

Znj.Arife Kaso tregon se gjëndra u shfaq papritur në zonën e qafës dhe pas shumë konsultave me mjekë të ndryshëm nuk pati asnjë përmirësim. Por gjendja vazhdonte të përkeqësohej duke ndikuar edhe në frymëmarrjen e saj pasi ndodhej në zonën e qafës.

“Unë me datën 24 prill, ndërsa flija kur ndërrova krahun më doli një gjendër dhe pastaj mu përhap. Kalova shumë kohë, vajta nëpër këto shtetërorët, i bëja të gjitha ato kurat por nuk gjeja dot shërim. Kur pash në “Rreze Dielli” këtë doktorin u drejtova aty dhe fillova bimët mjekësore. Kur bëra ekon e parë më doli 17 mm, më nisën në Tiranë por më kthyen prap në Korçë. I bëra të gjitha analizat më dilnin mirë por kisha limfomën që nuk zhdukej. Ndejta një muaj e gjysmë pa vizita dhe ilaçe” tregon ajo .

Por pasi filloi kurat bimore të këshilluara nga mjeku popullor, duket se gjendja e saj ka pasur një ndryshim drastik.

“Më pas u drejtova tek dr.Ylli Merja dhe kur fillova mjekimet, unë pata përmirësim. Filloi të më ulet enjtja dhe tani ka një javë që ka përmirësim. Tani po pres përgjgijen e dr. Ylli Meres për kurën e mëtejshme. Për një muaj e gjysëm u ula 11 mm. E parandalova. I jam mirënjohëse dr. Ylli” tha ajo.

SHËNIM i REDAKSISË: Çdo i semurë ka veçoritë e tij, ndaj për raste të semundjeve të rënda, duhet gjithnjë këshillimi me mjekët. Ky artikull nuk mund të përdoret për të sygjeruar një kurim për çdo person.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë