Historia e veçantë/ Me barkun e rrumbullakosur, portierja e Vllaznisë shtatzënë në fushë! Ngre Kupën e Shqipërisë

Portierja shkodrane Ardiola Raxhimi me barkun e rrumbullakosur

SHKODËR- Dëshirën për të luajtur në ndeshjen finale të vlefshme për Kupën e Shqipërisë, nuk ia ndaloi as shtatzënia! Barku i rrumbullakët që kishte filluar të duket edhe sipër bluzes së gjerë të uniformës, nuk e pengoi portieren shkodrane Ardiola Raxhimi që të zbriste në fushë e për t'i dhënë fitoren skuadrës së saj.

Vllaznia triumfoi 4-0 përballë Apollonisë, në ndeshjen e luajtur në "Elbasan Arena" dhe Kupën nuk e ngriti kapitenia Megi Doçi siç tradita e kërkonte, por nga portierja Raxhimi. Një ngjarje kjo shumë e veçantë në historinë e futbollit shqiptar, ndoshta edhe në atë botëror, që vjen nga Shkodra. Në përfundim të ndeshjes, e lumtur për fitoren, Raxhimi zbuloi edhe 'sekretin'.

“Një sekret i vogël. Mund t’ia kemi bërë me hile, pasi ne kemi luajtur me “12 vetë”, pasi unë së shpejti do të bëhem me një bebe”,  u shpreh portierja e Vllaznisë Ardiola Raxhimi.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Inspektohen punimet në Unazën e Jashtme të Tiranës, Balluku: Në shtator do të jetë i hapur për qarkullimin e mjeteve