Historia i mban për më të mirët e të gjithë kohërave, Pele për Maradonën: Një ditë, shpresoj të luajmë futboll bashkë në qiell

Historia i mban për më të mirët e të gjithë kohërave, Pele për Maradonën: Një ditë, shpresoj të luajmë futboll bashkë në qiell

Diego Maradona dhe Pele

Ndarja nga jeta e Maradonës nuk kishte se si të mos sillte edhe reagimin e legjendës tjetër të futbollit braziliani Pele. 80-vjeçari ka qenë gjithmonë rivali i argjentinasit që vdiq sot, sa herë që diskutohej për futbollistin më të mirë të të gjithë kohrave.

Në Twitter për ndarjen nga jeta të Maradonës, Pele ka shkruar: “Çfarë lajmi i keq. Humba një shok të madh dhe bota një legjendë. Ka shumë për të thënë, por për mua, Zoti iu dhënt forcë anëtarëve të familjes. Një ditë, shpresoj të luajmë bashkë futboll në qiell’.

 


Lajmi kryesor:

Arresti kardiak i merr jetën legjendës Diego Maradona! Argjentina shpall 3 ditë zi kombëtare! Rama: Moment trishtimi për vdekjen e Mozartit të futbollit


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

SHBA, përpjekje pa sukses për të mënjanuar mbylljen e pjesshme të qeverisë

SHBA, përpjekje pa sukses për të mënjanuar mbylljen e pjesshme të qeverisë