Humbi betejën me koronavirusin, ndërron jetë pedagogu i Universitetit Politeknik

Humbi betejën me koronavirusin, ndërron jetë pedagogu i Universitetit Politeknik

Pedagogu i Universitetit Politeknik, Klement Qerimi ka humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus.

Pas intubimit në spitalin Covid, 47 vjeçari është ndarë nga jeta. Qerimi ishte një profesor inxhinierie në Universitetin Politeknik. Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit dhe miqtë e tij në rrjetet sociale. 

Kujtojmë se Klement Qerimi doli në media pas tërmetit të 26 nëntorit, ku fatkeqësisht përveç shkatërrimit të banesës, humbi edhe shikimin.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • LORA: 11/08/2020 09:35

  Ferrin ka kaluar Klementi qe nga termeti i 26 nentorit 2019,demi ne syte e tij dhe ne shtepi. U desh edhe korona t'i merrte shpirtin. Dhimbje per femijet e vegjel qe mbeten pa baba. Prehu tash ne paqen e perjetshme,koleg.

  Përgjigju
 • vera: 11/08/2020 00:17

  TAMAM nuk bie rrufeja ne hale...

  Përgjigju
 • Korca: 10/08/2020 21:29

  Po si ka mundesi qe gjithe politikanet e infektuar u sheruan, kurse gjithe intelektualet po vdesin. Mos ndoshta ajo shprehha '' nuk bie rrufeja ne halè eshte e vertete

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam