Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të PD! Statusi prekës i Baçit

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të PD! Statusi prekës i Baçit

1656966151_armandokazma.jpg

Armando Kazma, i riu që ndërroi jetë pasi u shemb mbajtësja e kalçetos për shkak të erës së fortë në Sarandë, është nipi i deputetit të Partisë Demokratike, Luan Baçit. Baçi ka bërë edhe një dedikim prekës në faqen e tij në Facebook për ngjarjen tragjike.

‘Te mori zoti shpejt djali i dajos, te deshi prane vetes, te miret keshtu ikin!

Na dhemb zemra bir, na trishtove, na plagose ne zemer!

Nuk e besoj dot Armando, kurre nuk do ta besoj, jo ti nuk mund te largohesh nga ne!

Nga Mami jot, nga babi, nga vellai!

Nga te gjithe ne Armandua jone!

Pse bir, pse te deshi kaq shpejt zoti prane vetes!

Armandua jone i mire, kurre nuk do te harrojme, do te jesh gjithmone prane nesh, i miri yne!

Me fal Armando, me fal bir, lotet nuk me lene te shkruaj, ndihem i dermuar, nuk i them dot ato qe ndjej!

Te duam dhe do te duam pa fund, gjithe jeten sa te kemi fryme!

Qofsh i parajses bir, u prehsh ne paqe zemer i dajos!’- shkrun Baçi.


Lajmi kryesor:

Shi i rrëmbyeshëm në Sarandë, vdes 22-vjeçari, i bien mbajtëset e kalçetos


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Edhe Luli thoshte ‘kur të vijë Shtatori....’

Edhe Luli thoshte ‘kur të vijë Shtatori....’