I hodhi salcë ministres Nikolla
studentja Mirela Ruko në Prokurori

I hodhi salcë ministres Nikolla<br />studentja Mirela Ruko në Prokurori
Studentja e proceduar penalisht Mirela Ruko e cila një muaj më parë sulmoi me salcë ministren e arsimit Lindita Nikolli ka dëshmuar këtë të premte në prokurorinë e Tiranës.

Ajo është pyetur nga oficerët e policisë gjyqësore për arsyen që sulmoi ministren, teksa mësohet se ajo i ka qëndruar deklarimeve të mëparshme duke sqaruar se sulmi ishte një indinjatë ndaj reformës në arsim.

Ruko po hetohet në gjendje të lirë ndërsa në përfundim të hetimeve prokuroria do të vendos nëse do e dërgoj atë apo jo në gjyq. 

Studentja njihet si aktiviste e lëvizjes "Për Universitetin", grupim i cili kundërshton reformën në arsimin e lartë. Ajo është studentja Mirela Ruko, me origjinë nga Fieri, e cila njihet si aktiviste e lëvizjes në fjalë dhe pjesëmarrëse në disa tubime kundër reformës.

Redaksia Online
(B.K/Shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Vodhi llogari në Facebook dhe i thoshte familjarëve ‘jam sëmurë’, 28-vjeçari mashtroi për borxhin 25 mijë euro

Vodhi llogari në Facebook dhe i thoshte familjarëve ‘jam sëmurë’, 28-vjeçari mashtroi për borxhin 25 mijë euro