I infektuari i parë në Krujë me COVID-19 10 ditë më parë shkoi në urgjencën e Fushë-Krujës, i nënshtrohen testit edhe stafi mjekësor

I infektuari i parë në qytetin e Krujës me COVID-19 është një burrë rreth 60 vjeç. Ai është paraqitur prej afro 10 ditësh në urgjencën e qendrës shëndetësore të Fushë-Krujës ku ka marrë mjekim me antibiotikë për gjendjen shëndetësore në të cilën ndodhej.

Ditën e djeshme i është marrë tamponi, dhe ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Pritet që tamponit t'i nënshtrohen stafi i urgjencës së Fushë-Krujës që kanë pasur kontakt me të infektuarin.

Deri më tani, asnjë pjesëtar i stafit mjekësor nuk ka shfaqur shenja të sëmundjes. 

Sipas burimeve konfidenciale dyshohet që burri të jetë infektuar nga mbesa e kthyer nga Italia.


Lajmi kryesor:

5 viktima me COVID-19! 146 të infektuar, preket edhe Kruja! 17 të shëruar, 3 të intubuar në gjendje të rëndë (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme