I vetmi i mbetur gjallë, ekzekutuesi i Sokol Çapjes shfaqet në gjykatë, ja çfarë kërkon Armand Hasani

Sokol Çapja

Armand alias Butrint Hasani, personi i dënuar me 25 vjet burgim për vrasjen e Sokol Çapjas, në dhjetor 2005 në Elbasan, është rishfaqur në gjykatë me një kërkesë, duke pretenduar që gjykata e këtij qyteti, ti njohë orët e punës në burg, si ditë burgimi.

Hasani, është personi i vetëm që ka mbetur gjallë për ekzekutimin e Sokol Çapjas, pasi dy autorët e tjerë, Dritan Sheme dhe Gentian Beqiri, janë ekzekutuar në 2007 dhe 2012 në qytetin e Tiranës dhe Elbasanit.

Armand Hasani, është i vetmi që ka qëndruar i izoluar në burg dhe ky fakt me sa duket e shpëtuar nga eleminimi fizik.

Tashmë, Hasani është duke vuajtur dënimin me 25 vjet burgim në burgun e Peqinit. Por, ai i është drejtuar gjykatës duke kërkuar njohjen e ditëve të punës në burg,duke synuar uljen e dënimit me qëllimin lirimin e shpejtë të tij, nga qelia.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?

Komento

Komente

 • Tan: 25/11/2020 09:08

  se shpejti jasht se ngelen katunaret duke u anku . Do ta bojn gjumin me endrra sa dali vllai do tju zhdukim . Ky emer i fut friken dhe sot e ksaj dite . Dritan Sheme i pavdekshem

  Përgjigju
 • Toni: 17/11/2020 11:23

  Njeshi i Elbasanit

  Përgjigju
  • fierak: 17/11/2020 11:33

   kush esht 1shi elbasanit ky hasani???

 • Tani: 17/11/2020 05:14

  Po afrohet momenti per dal se ngelen duke u anku ropqirat .shum shpejt mos u merzisni prisni...

  Përgjigju
 • Tani: 16/11/2020 21:19

  Drrejtesia vonon por nuk harron. Mezor Po te presim drrit syri

  Përgjigju
  • Tani: 18/11/2020 11:22

   Nje shum i after qe mezi Po pres te dal ylli vllait

  • Kuriozi: 17/11/2020 12:40

   Po ti Kush je?

 • Tani b: 16/11/2020 21:18

  Drejtesia vonon por nuk harron . Po te presim drrit syri

  Përgjigju
 • Ana: 16/11/2020 19:56

  O zot kur do dali ky ishi im

  Përgjigju
 • Tani: 16/11/2020 16:10

  do dali shum shpejt se pak e majten ngelen duke u anku tjeret .

  Përgjigju
  • Xhi: 25/03/2021 12:02

   Kur del ?×

Lajmi i fundit

John

Fauci paralajmëron rrezikun nga shtimi i rasteve me koronavirus, por SHBA nuk do futet karantinë