Imazhe rrënqethëse nga Selaniku, bashkia krijon hapësira të reja për të varrosur të vdekurit nga COVID-19

Imazhe rrënqethëse nga Selaniku, bashkia krijon hapësira të reja për të varrosur të vdekurit nga COVID-19

Foto ilustruese

GREQI- Imazhet e siguruara nga mediat greke në qytetin e Selanikut, janë imazhe lufte që rrënqethin. Ato tregojnë hapur vështirësinë që po hasin qytetarët për të varrosur të afërmit e tyre që humbën jetën në betejën me COVID-19 dhe pamjaftueshmërinë e hapësirës fizike, duke detyruar bashkinë që të zgjeroj hapësirat.

Në Greqi numri i viktimave nga koronavirusi sa vjen edhe rritet duke rezultuar se një ndër qytetet më të prekura është pikërisht qyteti i Selanikut.

Shifrat e larta të viktimave ka bërë që kryebashkiaku i qytetit të Selanikut të krijoj hapësira të reja tokësore për varrosjen e viktimave nga COVID-19.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg