INFORMIMI/ Tre numrat e GJELBËR që mund të telefonojë çdo banor i prekur nga tërmeti

1575308237_voda.jpg

Për të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti që kërkojnë të marrin informacion mbi atë se çfarë do të bëhet me ta, ku duhet të marrin ndihmat, të strehohen apo të pyesin për çfarëdolloj informacioni në lidhje me banesat e tyre të dëmtuara, qeveria ka vënë në dispozicion tre numra të gjelbër në dispozicion të tyre. Numrat janë: 069 41 14 100 ; 069 41 14 101 ; 0694114404

Zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda tha se numrat janë funksionale që sot me 6 operatorë në dispozicion, ndërsa nga nesër është planifikuar të vihen në dispozicion edhe tre numra të tjerë. Ndërkohë në hyrjen e bashkisë së Durrësit janë tre pika informacioni të pajisura me infrastrukturën e nevojshme.


Lajmi kryesor:

MOBILIZIMI/ "S'kam besim tek ju!" Rama- ndërtuesve: Me supervizor nga shteti mbi kokë, sipas standartit tonë!


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?×

Lajmi i fundit

John

Covid - BE-ja mban përsëri të mbyllura dyert për Shqipërinë! Lihen jashtë kufijve edhe Serbia dhe Mali i Zi