Inxhinierët e Bashkisë së Tiranës në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti

Inxhinierët e Bashkisë së Tiranës

1575294205_lu.jpg

Grupet e punës të ngritur nga Bashkia e Tiranës po kryejnë verifikimet në terren për të vlerësuar gjendjen e objekteve të prekura nga tërmeti.

Inxhinierë konstruktorë dhe ekspertë të ndërtimit po verifikojnë çdo banesë apo pallat,  në mënyrë që të evitohet ndonjë incident.

Ekspertët po kryejnë verifikimin jo vetëm të konstruksionit të pallatit, por edhe të mureve.

Gjithashtu, shërbimet sociale kanë marrë marra për largimin e banorëve në ato pallate që janë shpallur ta pabanueshëm, duke i sistemuar në pikat e akomodimit gjer në zgjidhjen e situatës.

Puna do të vijojë deri në konstatimin përfundimtar të gjendjes për çdo banesë.  


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

Basha kujton Havzi Nelën në 32-vjetorin e varjes në mes të Kukësit: Poeti i pavdekësisë