Irak, ISIS liron 200 pengje 
mes tyre 30 fëmijë e gra

Irak, ISIS liron 200 pengje <br />mes tyre 30 fëmijë e gra
ISIS ka liruar më shumë se 200 pengje të sektit besimtar Jazidi pas 5 muajsh  robërie në Irak.
 
Gjenerali i forcave kurde tha se shumica e robërve tashmë të liruar, janë me shëndet të dobët dhe shenja abuzimi në trup.
 
Militantët e ISIS  liruan mes robërve edhe 40 fëmijë e femra që më parë ishin përdorur si skllave seksi nga militantët e ISIS.
 
Vitin e kaluar, komuniteti Jazidi në Irak u sulmua pabesisht nga ISIS, që vrau me qindra njerëz, ndërsa rrëmbeu shumë të tjerë.

isisi
isisi

 Redaksia Online
(Alt.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Putin zbulon detaje nga takimi me presidentin kinez: E ftova në apartamentin tim, folëm për çështjet globale ndërsa pinim çaj

Putin zbulon detaje nga takimi me presidentin kinez: E ftova në apartamentin tim, folëm për çështjet globale ndërsa pinim çaj