Itali/ Sekuestrohet vila 1.2 milion euroshe me pronar shqiptar! Dyshohet se u ble me para droge

Itali/ Sekuestrohet vila 1.2 milion euroshe me pronar shqiptar! Dyshohet se u ble me para droge

ITALI - Një vilë me vlerë rreth 1.2 milionë euro, në pronësi të një shqiptari, është sekuestruar së fundmi me urdhër të Gjykatës së Torinos, kërkuar nga Prokuroria Publike Asti.

Vila me sipërfaqe 500 metra katror ndodhet në Pocapaglia, në zonën Braidese.

Urdhri për sekuestrimin e vilës me pronar shqiptar u ekzekutua nga Karabinierët e Njësisë Hetimore të Komandës Provinciale të Cuneos.

Sipas medias italiane, drejtësia vendosi sekuestron pasi dyshohet se vila është blerë më para që kanë buruar nga veprimtari të jashtëligjshme.

Ky zhvillimin vjen në kuadër të operacionit “Alba Bianca”, gjatë të cilit u godit tregtia e kokainës midis Albese dhe Braidese.

Sekuestrimi u bë pak para se vila të shitej tek një person i tretë që duket se nuk kishte dijeni për ngjarjen.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)