Iu bllokuan 1.5 mln euro/ Ish-drejtori i ALUIZNI-t për Report Tv: Shpresoj mos jetë politike, s'kam shkelur ligjin

Ferdinand Shehu ka reaguar për herë të parë pas sekuestrimit të 1.5 mln eurove që iu sekuestruan nga prokuroria pas dyshimeve se janë vendosur në mënyrë të paligjshme. Në një lidhje telefonike për Report Tv, ai tha se ndodhet në Itali me familjen dhe se lajmin e mësoi nga mediat. Shehu mohoi akuzat dhe tha se do të ndjekë rrugën ligjore. Ai theksoi se nuk ka bërë asnjë paligjshmëri.

"Jam njohur përmes medias pasi jam nisur në Itali me familjen. Më morën shokët dhe të afërm, ky është lajm abuziv, do të ndjek rrugën ligjore. Këtë abuzivizëm do të përgjigjet edhe krahu tjetër që ngre dyshimin edhe e hedh në media për të hedhur baltë. Shpresoj që të mos jetë politike, pasi kjo do të jepte shijen më të keqe.

Po rregulloj biletat për t'u kthyer në Shqipëri. Nuk ka lidhje, gjithë ajo që do të bëja, unë merrem apo jo me të keqen, nëse merrem jam subjekt i së keqes, për këtë do të akuzoj, pastaj se cfarë bëj... Nuk bëj transaksione në asnjë vend.

Ky është lajm abuziv, dhe unë do të ndjek të gjithë rrugët ligjore. Nuk kam komunikuar me policinë, vetëm me ju, prandaj kam korrektësinë duke iu përgjigjur të gjithë kolegëve thuaj, jam gati. Paligjshmëri te mua nuk ka një resht prandaj do të ndjek rrugën ligjore" tha ai. Në vitet 2009 dhe 2013 Shehu ka qenë kandidat për deputet nga PD-ja, por nuk arriti qe te fitonte, ndërsa në 2015 me siglën e LZHK-së u zgjodh anëtar i Këshillit Bashkiak të Tiranës.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • geziki: 03/08/2019 01:51

  ku pidhin e mottes tate i fitove ti 1.5 milion

  Përgjigju
 • Toni: 01/08/2019 15:43

  Sido Si te jet puna Ku I bane ti ato para ne shipri ktu Po vdesin njerzit per buk e ti ke mush banken tu jetu ne shipri

  Përgjigju
 • Popull: 01/08/2019 14:44

  FilloiKyRobq*ri të na tregojë që ja ka fajin politika. Ilace i bëfsh o krimb!

  Përgjigju
 • shqiptari: 01/08/2019 13:21

  Po ti i ke te pastra ato para mor zoteri,thjesht ke harruar te paguash haracin gjyqtareve te rinj e "te pakorruptueshem".Vetem gjyqi popullor e ve drejtesine ne vend.Ku i morre more spurdhjak aq para? Do fillosh dhe ti te germosh varret e gjysherve per ti justifikuar?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Në orët e pasdites pritet të rikthehen kthjellimet, si parashikohet moti për sot