Java e 27-të e Superligës zhvillohet në dy ditë, ndryshon orari i ndeshjes së Shkodrës! Tirana sërish larg kryeqytetit

Java e 27-të e Superligës zhvillohet në dy ditë, ndryshon orari i ndeshjes së Shkodrës! Tirana sërish larg kryeqytetit

Skuadra e Vllaznisë

Pas ndeshjes së kombëtares shqiptare, vëmendja tanimë është spostuar në javën e ardhshme të elitës së futbollit në Shqipëri. Superliga do zhvillojë raundin e 27-të fundjavën që vjen, kjo e shpërndarë në dy data dhe orare të ndryshme.

Gjithçka nis të shtunë në 15:00 me dy duele. Kukësi luan me Egnatian në një ndeshje më shumë se të luftuar, teksa po në atë orar, Vllaznia pret Bylisin në "Loro Boriçi". E programuar më herët në 18:00, dueli i Shkodrës është spostuar me tre orë më parë. Po të shtunë, në 18:00 luhet Teuta - Partizani në "Niko Dovana".

Të diel luhen dy ndeshjet e mbetura. Në 15:00 Kastrioti pret Laçin në stadiumin e Kamzës, teksa në 18:00 Tirana luan me Erzenin në "Elbasan Arena".

Superliga - java 27-të:

E shtunë, 1 prill 2023

15:00

Kukësi - Egnatia

Vllaznia - Bylis

18:00

Teuta - Partizani

E diel, 2 prill 2023

15:00 Kastrioti - Laçi

18:00 Tirana - Erzeni

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Risia me targat e personalizuara, 430 mijë lekë për 'ZZ77ZZ' dhe ‘1K1NG’! Ankandi i parë

Risia me targat e personalizuara, 430 mijë lekë për 'ZZ77ZZ' dhe ‘1K1NG’! Ankandi i parë