Këngëtarit shqiptar i kopjojnë
këngën:Jam krenar,është kënaqësi

Këngëtarit shqiptar i kopjojnë<br />këngën:Jam krenar,është kënaqësi
“Single Lady” një këngë e kënduar nga Vlaton Krasniqi dhe Bruna është kopjuar së fundmi nga armenët dhe arabët.
 
Kjo është bërë e ditur nga vetë këngëtari i cili ka postuar në rrjetin social Instagram një fotografi nga klipi dhe ka shprehur kënaqësi se këngët e tij dëgjohen edhe në shtete Arabe.
 
Megjithatë Krasniqi është shprehur se kjo këngë shumë shpjet do të bllokohet deri sa të arrihet marrëveshje mbi autorësinë.
 
“Të nderuar miq e fansa, ju lajmëroj se kënga ime “Singel lady” është kopjuar orgjinal nga yjet Armenisë dhe nga Arabia, "Super Sako & Suro". Është kënaqësi dhe jam krenar që kënget e mija dëgjohen edhe në shtete Arabe. Por kjo këngë së shpejti do të bllokohet deri sa të kemi marrëveshje për të ju shitur të drejtat autoriale”, ka shkruar Krasniqi.

valton krasniqi

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Eduard Zaloshnja: Pothuaj 80% vlerësim pozitiv për kombëtaren shqiptare, edhe pse u eliminua

Eduard Zaloshnja: Pothuaj 80% vlerësim pozitiv për kombëtaren shqiptare, edhe pse u eliminua