Kaloi vettingun, komisioneri publik: Të rihetohet gjyqtari Edmond Islamaj

Kaloi vettingun, komisioneri publik: Të rihetohet gjyqtari Edmond Islamaj

Gjyqtari i lartë Edmond Islamaj

Komisioneri publik rrëzon vettingun e kryer për gjyqtarin e lartë Edmond Islamaj dhe kërkon nga kolegji i posaçëm i apelimit të rihap procesin ndaj këtij gjyqtari.

Sipas komisionerit publik ankimi i të cilit është depozituar këtë të enjte për kalimin me sukses të vettingut nga gjyqtari Islamaj, verifikimet ndaj këtij subjekti janë bërë të paplota.

Në listën e verifikimeve të paplota komisioneri publik përmend transferta parash brenda e jashtë vendit si dhe dyshimet për një apartament e një dyqan në Vlorë, të cilat nuk janë hetuar plotësisht nëse lidhen apo jo me gjyqtarin Islamaj dhe bashkjetuesen e tij S.T.

Një tjetër gjetje e komisionerit publik në lidhje me pretendimet se gjyqtari Islamaj s’duhet të kalonte vettingun pa një hetim të plotë, është dhe një kontratë huamarrje e vjerrit të tij me një person tjetër në vlerën e 3 milion lekëve, ku personi i pyetur nga komisioneri publik e mohon dhënien e këtij borxhi.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arben Duka: 20/07/2019 16:19

  Ku mje o Laze Hasani O shpirt mjerani Ke vra e ke pre Si të mban toka O zuzar I lindur Fajin t’a ka koka. Tokat dhe hotelet Plazhe ke grabitur Gjatë s’ke me jetuar O qiri I fikur. Nga shpirtërat që ke vrarë Q’andej të mallkojnë Rradhën ti e ke Presin të takojnë. Mjer shpirti I yt Ç’ dhimbje do përjetoj Mëkatet e tua Do t’i dorëzoj Me flakën e varrit Mjer kur t’a provosh O përbindësh i mjerë.

  Përgjigju
 • Lom Kertusha: 17/07/2019 00:56

  Ky njeri i sherben bandes se Laze Hasanit qe ia ka tha trute rakia!

  Përgjigju
 • Turi: 12/07/2018 18:35

  Njeri i lidhur me 2 banda të Durrsit. Ato e thërrasin si ushtar këtë kur ka hall Plarent Dërvishi dhe Laze Hasani.

  Përgjigju
 • altin tani: 12/07/2018 18:28

  o po i bini kokes te gjith ketyre se jane te gjith te korruptuar e kane mare pare nga vrases per ti nxjer nga burgu si hajdute. keta i kane duart me gjak si gjith ata kriminele qe kane liruar kundrejt parave qe kane mare.......

  Përgjigju
 • Adi: 12/07/2018 17:07

  Ishte skandal qe ky e kaloi Vetingun. Mire qe paska edhe nje mekanizem tjeter kontrolli qe e kapi kete problem dhe e kalon per ta shqyrtuar edhe nje here

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)