POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Liga e Kombeve, trajneri i Izraelit: Duhet të përfitojmë nga gabimet e Shqipërisë

Trajneri i Izraelit, Andreas Herzog u shpreh nga Elbasani mbrëmjen e sotme se ekipi i tij i ka të gjitha shanset për të fituar ndeshjen përballë Shqipërisë.

Shqipëria ka disa lojtarë të rinj dhe duhet të shohim si do luajnë, por e njohim mirë forcën tonë. Duhet të shfaqemi në maksimum të luajmë shumë mirë dhe të përfitojmë nga gabimet e kundërshtarit. Duhet të tregohemi të zgjuar, Shqipëria ka disa lojtarë të shpejtë dhe duhet të kujdesemi fillimisht për mbrojtjen më pas të mendojmë për fazën sulmuese. Dua të shoh një skuadër të përqendruar në mbrojtje dhe në sulm dhe dua që fryma e grupit të shfaqet në fushë. Kemi cilësinë të fitojmë, por duhet ta bëjmë mirë punën tonë për ta realizuar këtë.

Andreas Herzog


Lajmi kryesor:

Padia kundër Nishanit, Panucci: Njerëzit duhet të flasin me edukatë, dua fitoren përballë Izraelit


d.ba.
Komento