KAS ‘ekspertizë’ nga afër kutisë së çarë të Kurbinit: Nuk numërohet, mund të jetë manipuluar! Dash Shehi kërkoi numërim: Ndryshon rezultatin

Ashtu si KQZ, edhe Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve, vendosi të refuzojë kërkesën e Dashamir Shehit, për rinumërimin e një kutie në KZAZ-në numër 15 në Kurbin. Duke sjellë kutinë mbi tryezë, anëtarët e KAS vlerësuan nga vëzhgimi me sy të lirë i saj, se kutia ka një çarje në fund nga e cila mund të jenë future ose hequr fletë votimi, e për pasojë mund të jetë e manipuluar.

Kutia i përket fshatit Shpërdhet në Mamurras, që sipas Aleancës Progresiste LZHK, është e rregullt dhe duhej numëruar pasi mund të ndikonte në rezultatin për këshillin bashkiak të Kurbinit.

Partia Socialiste doli forca e parë edhe në Kurbin, duke siguruar 9 vende në këshillin bashkiak, ndjekur nga “Bashkë Fitojmë” me 6 vende ne këshill dhe Partia Socialdemokrate me 3 vende. KZAZ-ja nr 15 bëri të ditur se një kuti nuk ishte  numëruar kur shpalli rezulton, për shkak se u dëmtua gjatë transportit nga qendra e votimit për në qendrën e numërimit.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Rekord, 5.2 mln pasagjerë në aeroportin e Rinasit në 9 muaj! Shifra më e lartë e arritur në 1  vit

Rekord, 5.2 mln pasagjerë në aeroportin e Rinasit në 9 muaj! Shifra më e lartë e arritur në 1  vit