KATAR 2022/ Brazili kthehet me 'këmbë në tokë', Kameruni i merr tri pikët! 'Selecao' kokë grupi në 1/8 (VIDEO)

KATAR 2022/ Brazili kthehet me 'këmbë në tokë', Kameruni i merr tri pikët! 'Selecao' kokë grupi në 1/8 (VIDEO)

Festa e Kamerunit

FT/ Kamerun 1 - 0 Brazil (Abuobakar 90+1')

Kameruni fitoi 1-0 me Brazilin në grupin G të Kupës së Botës, duke bërë surprizën e këtij eventi. Edhe pse Brazili ishte i kualifikuar dhe trajneri Tite hodhi në fushë ekipin e dytë, Kameruni tregoi nivel të lartë loje duke u larguar me kokën lart nga eventi i Katarit. Goli për Kamerunin u shënua nga Aboubakar në minutën e 90+1. Pas goli sulmuesi u ndëshkua edhe me kartonin e kuq.

Pas tre ndeshjeve në grupin G, Brazili kualifikohet si i pari në grup dhe luan në 1/8 me Korenë e Jugut, ndërsa po me gjashtë pikë Zvicra kalon si vendi i dytë dhe përballet me Portugalinë. Kameruni me katër pikë në vendin e tretë i jep lamtumirën eventit, teksa Serbia me një pikë largohet e turpëruar nga ky event.

VIDEO:

 

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Speciale/ Shpëtimi i hebrenjve, leksioni që Shqipëria i dha botës! Historiani Muhaj:  Shqiptarët rrezikuan veten për të mos dorëzuar asnjë hebre

Speciale/ Shpëtimi i hebrenjve, leksioni që Shqipëria i dha botës! Historiani Muhaj: Shqiptarët rrezikuan veten për të mos dorëzuar asnjë hebre