KATAR 2022/ Mësohen katër duelet për fazën çerekfinale të Kupës së Botës

KATAR 2022/ Mësohen katër duelet për fazën çerekfinale të Kupës së Botës

Kupa e Botës

Kupa e Botës Katar 2022 ka zhvilluar ndeshjet e raundit të 1/8 duke mësuar katër çiftet që do garojnë në çerekfinalet e kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit për kombe.

Në datën 9 dhjetor luhen dy takime. Në 16:00 luhet Kroaci - Brazil dhe në 20:00 Holandë - Argjentinë. Fituesit do përballen me njëri - tjetrin.

Në datën 10 dhjetor zhvillohen dy duelet e tjera. Në 16:00 Maroku përballet me Portugalinë, ndërsa në 20:00 luhet Francë - Angli. Edhe këtu fituesit përballen me njëri-tjetrin në gjysmëfinale.

Faza çerekfinale:

9 dhjetor/ Kroaci - Brazil 16:00

9 dhjetor/ Holandë - Argjentinë 20:00

10 dhjetor/ Marok - Portugali 16:00

10 dhjetor/ Angli - Francë 20:00

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje