KATAR 2022/ Mësohen tre çiftet çerekfinale të Kupës së Botës, nesër zhvillohen dy ndeshjet e fundit në 1/8

KATAR 2022/ Mësohen tre çiftet çerekfinale të Kupës së Botës, nesër zhvillohen dy ndeshjet e fundit në 1/8

Modric puth në ballë portierin e Kroacisë pas kualifikimit me penallti

Kupa e Botës "Katar 2022" ka mësuar tre çiftet çerekfinaliste, teksa nesër do mësohet edhe përballja e fundit për të kompletuar këtë fazë. Nesër luhen Marok - Spanjë dhe Portugali - Zvicër, për të kompletuar fazën çerekfinale.

Deri tani janë mësuar tre çiftet e para. Në 9 dhjetor luhen Holandë - Argjentinë dhe Kroaci - Brazil. Në datën 10 dhjetor luhet sfida Angli - Francë dhe çifti që do dalë nga përballjet e fundit nesër.

Në bazë të skemës së FIFA, fituesi i Holandë - Argjentinë do përballet me atë të Kroaci - Brazil, ndërsa fituesi i Angli - Francë  me fituesin e çiftit që do dalë nesër.

Faza çerekfinale:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Medvedev sulmon ministrin e Jashtëm italian: Një budalla i rrallë! I përgjigjet Crosetto: Unë po ndihmoj një komb të sulmuar

Lufta në Ukrainë/ Medvedev sulmon ministrin e Jashtëm italian: Një budalla i rrallë! I përgjigjet Crosetto: Unë po ndihmoj një komb të sulmuar